komu się udało- wpisujcie się! Niepłodność Forum dyskusyjne Gazeta pl

komu się udało- wpisujcie się! Niepłodność Forum dyskusyjne Gazeta pl

Dodajmy, że nagrodą dla laureatów konkursu „Student-Wynalazca”, wśród których znalazła się doktorantka z PK, była możliwość zaprezentowania osiągnięć naukowych podczas Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie – Geneva Inventions 2023. Magdaleną Bańkosz za zaprezentowanie wynalazku dotyczącego biomateriału na implanty kości otrzymały w Genewie srebrny medal. Warto wspomnieć, że Dagmara Słota jest absolwentką biotechnologii na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej. O dokonaniach zdolnej i ambitnej doktorantki z Politechniki Krakowskiej, mgr inż. Dagmary Słoty, można przeczytać w dzisiejszym wydaniu „Dziennika Polskiego”. Badaczka opracowała innowacyjne rozwiązania dotyczące chirurgii i medycyny regeneracyjnej tkanki kostnej, które w perspektywie wpłyną na poprawę komfortu leczenia pacjentów.

  • Ocenić efektywność proponowanych rozwiązań, już na wczesnym etapie procesu decyzyjnego w wymiarze programowym, planistycznym i projektowym.
  • Zakłada ono podejmowanie wspólnych działań w zakresie badań naukowych w obszarze zbierania odpadów komunalnych oraz prowadzenia procesów odzysku i przetwarzania odpadów.
  • W tym roku uczelnia miała już w ofercie specjalność „energetyka jądrowa” na kierunku energetyka, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem kandydatów.
  • Warszawskiej 24 oraz na stronie internetowej Katedry Projektowania Architektonicznego.
  • 7 października w Operze Krakowskiej odbył się Dzień Budowlanych, będący okazją do uhonorowania wysiłku i zaangażowania osób zasłużonych dla branży budowlanej, wśród których nie mogło zabraknąć inżynierów budownictwa związanych z Politechniką Krakowską.

Badania ankietowe w społeczności PK

Hugona Kołłątaja w Krakowie, obecnie wybrany na kadencję 2024–2028. Andrzej Szarata  – od 2023 roku rektor Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, obecnie wybrany na kadencję 2024–2028. Największą liczbą laureatów I stopnia mogą poszczycić się dwie szkoły. Nowe kasyna z Plinko Jedną z nich jest II Liceum Ogólnokształcące im.

Politechnika gościła laureatów i finalistów XXXIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Co rok rekrutacja do politechnicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku bije rekordy popularności. Czasem zajęcia w nim okazują się długodystansową pasją. –  Kilkoro studentów jest z nami od początku, to m.in. Pan Michał Nowak i pani Teresa Baszak-Filipczuk, którzy działają aktywnie również w stowarzyszeniu wychowanków PK – mówi Małgorzata Rakoczy. Oprócz biegów na różnych dystansach, w ramach wydarzenia przeprowadzono rywalizację w skoku w dal, wzwyż i w pchnięciu kulą.

Małopolska jest więc pierwszym regionem w Europie, który został nagrodzony w ten sposób, będąc jednocześnie regionem posiadającym już tytuł ERP. Małopolska została nim nagrodzona w 2016 r., jako pierwszy polski region, który otrzymał ten tytuł. Warto podkreślić, że w konkursie Europejski Region Przedsiębiorczości, nagradzane są regiony i miasta posiadające przyszłościowe wizje rozwoju i wspierania przedsiębiorczości oraz efektywnie wykorzystujące środki publiczne na rzecz rozwoju gospodarczego. Złożona w konkursie aplikacja Małopolski jest swego rodzaju strategią rozwoju przedsiębiorczości na najbliższe lata.

Projekty badaczy z PK otrzymały finansowanie Narodowego Centrum Nauki w konkursach OPUS i PRELUDIUM

– Cieszymy się, że możemy dzielić się z Wami naszymi osiągnięciami naukowymi. Politechnika jest liczącym się, mocnym ośrodkiem akademickim. Tematyka zajęć dla Was, począwszy od pierwszego wykładu prof. PK Marcina Furtaka o Parku Zakrzówek, dobrana jest w taki sposób, by mocno uwypuklić kompetencje naszych pracowników. Życzę Państwu, aby czas spędzony na Politechnice był czasem satysfakcji intelektualnej, ale też wynikającej z tego, ze razem będziecie mogli tworzyć społeczność akademicką Politechniki Krakowskiej.

Ogłoszenie wyników odbyło się 30 stycznia w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym „Kotłownia” na kampusie Politechniki Krakowskiej przy ul. – Liczymy na wcielenie w życie myśli, która towarzyszy nam od wielu lat, a więc rozbudowy Pałacu w Łobzowie. Myślimy już bardzo konkretnie o realizacji przedpola pałacu i zamienieniu go w park miejski. Zapole – courtyard – jest kolejnym etapem, który dopełni inicjatywę kompleksu Wydziału Architektury przy ul. Podchorążych – mówiła podczas uroczystości w „Kotłowni” dziekan Wydziału Architektury PK prof. dr hab. Kolejnym rozwiązaniem powstałym w murach PK, a zaprezentowanym podczas targów BUDMA są poliuretanowe złącza podatne do wykorzystania w zrównoważonym budownictwie.

Stypendia z Własnego Funduszu Stypendialnego Politechniki Krakowskiej trafiły do wybitnych studentów i doktorantów

Wręcz przeciwnie – należy rozwijać ekologiczne aspekty kolei jeszcze bardziej, jak również mocniej zachęcać pasażerów do korzystania z tej formy przemieszczania się. Kandydaci, którzy wzięli udział w pierwszym postępowaniu poznali jego wyniki. W lipcu ogłoszone zostaną wyniki jeszcze dwóch postępowań rekrutacyjnych według harmonogramów wydziałowych komisji rekrutacyjnych. Na wolne miejsca (są widoczne cały czas w Portalu rekrutacyjnym PK w panelu do rejestracji) cały czas można zapisywać. Rejestracja będzie trwać także w sierpniu i wrześniu (ogłoszenie wyników z rejestracji z sierpnia i września nastąpi w dwóch postępowaniach kwalifikacyjnych we wrześniu). Ogłoszenie wyników konkursu na koncepcję ogrodu-parku wokół Pałacu w Łobzowie odbyło się w piątek, 28 października w Galerii Wydziału Architektury PK przy ul.

¡Suscríbete ahora!

recibe más oportunidades como esta

Quizá pueda interesarte

¿NECESITAS FORMACIÓN?

Potencia tu crecimiento con Artem.

Conectémonos para impulsar causas sociales y ambientales.

Suscríbete ahora.

Conectémonos para impulsar juntos el emprendimiento.

Conectémonos para aportar a que otros logren sus propósitos.

¿NECESITAS MENTORÍA?

Potencia tu crecimiento con Artem.

¿NECESITAS ACELERACIÓN?

Acelera tu emprendimiento
y crece con él.